K určení ohrožených objektů se vyšlo ze stanovených záplavových území zpracovaných Povodím Moravy, s. p. Brno,
která jsou přílohou tohoto povodňového plánu (Stanovená ZÚ 2012 – PMO s.p. Brno). Povodeň při opuštění koryta toku Moravy zaplavuje především jihovýchodní část katastru obce.
Jsou ohroženy při déletrvajících a vydatných srážkách, omezením v místech pylonů mostů a ukotvení lávek, mají za následek zmenšení kapacity koryta.
V zimních a jarních měsících jsou ohroženy tvorbou ledových zátarasů, popř. nánosů splaveného materiálu s následným vzdutím hladiny.
OHROŽENÉ a OHROŽUJÍCÍ OBJEKTY v dPP Huštěnovice v POVIS
Objekty v inundačním území
Obec Huštěnovice je charakterizována převážně obytnou zástavbou rodinných domků a vilek, kterou lze rozdělit podle doby výstavby na starší z období 40. až 60. let, další z období 80. až 90. let. Starší zástavba je soustředěna převážně podél státní silnice I/55, silnice III/42822 a z části kolem návsi. Novější rodinné domky jsou postaveny v západní části obce.
Z průmyslových objektů má v obci rozhodující postavení firma SUKOV zabývající se strojírenskou výrobou. Zemědělskou výrobu v katastru obce Huštěnovice zabezpečuje FYTO Králík s.r.o. Objekty obou podniků se nachází v jihozápadní části obce.
Co se týká samotného ohrožení, způsobeného povodněmi ve vztahu k již zmíněným objektům, je nutno je rozdělit na dvě části, a to ohrožení způsobené vybřežením Moravy a záplavami způsobené Jalubským potokem.
V případě záplav způsobených řekou Moravou lze jednoznačně konstatovat poměrně velké škody na majetku osob, případně celé společnosti a samotného životního prostředí, než v případě vybřežení Kudlovického potoka.
K ohrožení objektů způsobené vybřežením koryta Jalubského potoka, by nemělo dojít, a to vzhledem k jeho navržené kapacitě, která je provedena na Q100 s dostatečnou rezervou.
Z technických opatření by bylo vhodné provést: